Jak dbać o zdrowie

Siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, największa liczba osób z otyłością i cukrzycą typu 2 to najgorsze konsekwencje. Promowanie zdrowych nawyków jest niezbędne, aby zapobiec obydwu chorobom. Dzielimy 5 łatwych nawyków do codziennego stosowania, które pomogą Ci zadbać o zdrowie i zdrowie Twojej rodziny.

Globalna epidemia otyłości i cukrzycy – dotykająca zarówno dorosłych, jak i dzieci – jest najgorszą konsekwencją coraz bardziej niezdrowych nawyków. Aktywne zmiany stylu życia, takie jak przyjęcie zdrowej diety i praktyka aktywności fizycznej, są kluczem do zapobiegania obu patologiom, szczególnie u osób z genetyczną predyspozycją do ich rozwoju.

70% przypadków cukrzycy typu 2 można zapobiegać dzięki zdrowemu stylowi życia, zachęcać do zdrowych nawyków i przekazywać je do naszego środowiska, co jest niezbędne do zapobiegania:

1. Zdrowe odżywianie: metoda danie

Warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste i białka powinny być częścią każdej zdrowej diety. Metoda zdrowej płytki Harvard to prosty i bardzo wizualny przewodnik, który pomaga nam wybrać odpowiednie pokarmy i, co również jest bardzo ważne, we właściwych proporcjach.

2. Chodź codziennie

Eksperci zalecają praktykę ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, takich jak chodzenie, tańczenie lub jazda na rowerze przez 150 minut tygodniowo (30 minut / 5 dni w tygodniu). Widziany w ten sposób, i zgodnie z obecnym tempem życia, może wydawać się trudne włączenie aktywności fizycznej w nasze rutyny. Dążenie do codziennego chodzenia pomaga nam utrzymać aktywność, a także poprawia samopoczucie i nastrój.

3. Pij wodę

Kiedy jesteś spragniony, pij wodę, to najzdrowszy sposób na uwodnienie. Biorąc wodę unikamy innych napojów o pustych kaloriach: słodkich napojów, napojów bezalkoholowych, napojów alkoholowych (metoda Dish podkreśla już podkreślenie wody jako głównego napoju).

4. Stwórz swoją zdrową rutynę snu

Śpiąca dobrze pomaga regulować poziom glukozy we krwi, zaburzenia snu wiążą się ze zwiększonym ryzykiem otyłości, zaburzeń metabolicznych i cukrzycy typu 2. Czytaj, ćwicz, utrzymuj telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne poza pokojem podczas snu, Pomogą nam stworzyć zdrową rutynę, aby poprawić jakość snu.

5. Zmierz poziom glukozy (szczególnie jeśli masz lub masz prediabetes)

Może nigdy tego nie robiłeś lub nie zwracaj uwagi na poziom glukozy w okresowych badaniach krwi. Ale ich poznanie jest ważne, aby wykryć nieregularnie wysokie wskaźniki, które mogą ostrzegać o możliwej prediabetes (stadium przed cukrzycą typu 2). Podejmując środki zapobiegawcze na czas, tę prediabetes można odwrócić i możemy uniknąć ewolucji do nieodwracalnej cukrzycy typu 2.

Jak mówi kardiolog Valentín Fuster: „serce służy do dawania życia, mózgu, jakości życia”. Przekonajmy się, że zmiana jest możliwa i szukaj sposobów na włączenie zdrowych nawyków w nasze rutyny. Jakkolwiek małe mogą być, zawsze jest to pierwszy krok do zrozumienia, że ​​zmiana jest możliwa.

Jak wydłużyć penisa

Rozmiar penisa różni się znacznie w zależności od mężczyzny, a także w zależności od kraju. Trudno jest określić przedział, w którym można ocenić, czy wielkość penisa można uznać za normalną.

Dlatego zadowolenie z wielkości narządów płciowych zależy głównie od samego człowieka i środowiska, w którym rośnie, ponieważ dla mężczyzny penisa wzniesiony na 13 cm może być uważany za normalny, podczas gdy dla drugiego nie jest. 

Jednak dla mężczyzn, którzy chcą zwiększyć rozmiar penisa, istnieje kilka form leczenia, od tabletek po pompy, ćwiczenia i, ostatecznie, chirurgię. W każdym przypadku należy zawsze skonsultować się z urologiem przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jaki jest normalny rozmiar penisa?

Nie ma określonej wielkości, aby wziąć pod uwagę normalny penis, jednak według badań przeprowadzonych na całym świecie średnia wielkość wiotkiego członka waha się między 5 a 13 cm, podczas gdy penis wzięty waha się od 12 do 18 cm. 

W wielu przypadkach rozmiar wiotkiego penisa nie determinuje wielkości, jaką będzie mieć podczas wzwodu, dlatego wielu lekarzy rozważa możliwość leczenia tylko wtedy, gdy rozmiar podczas erekcji nie odpowiada mężczyźnie. 

5 opcji, aby zwiększyć rozmiar penisa

Zabieg powiększający penisa zwykle rozpoczyna się od najbardziej naturalnych opcji, takich jak pompy próżniowe, leki, urządzenia do rozciągania i ćwiczenia, ale gdy wyniki nie są zadowalające lub rozmiar penisa jest bardzo mały, urolog może wskazać wykonanie operacji.

1. Ćwiczenia do wykonania w domu

Ćwiczenia są zwykle pierwszą opcją leczenia, ponieważ nie mają przeciwwskazań ani kosztów i mogą generować pewne wyniki. Niektóre z ćwiczeń, które oferują lepsze wyniki, to:

 1. Normalne  rozciąganie : przytrzymaj ciało członka, 1 cm poniżej żołędzi, a następnie lekko rozciągnij penisa z wystarczającą siłą, aby poczuć, że ciągnie się do przodu, ale bez powodowania bólu. Trzymaj tę pozycję przez 20 do 30 sekund i zrelaksuj się. Następnie musisz powtórzyć tę technikę, pociągając penisa w dół, w górę, a następnie w prawo iw lewo.
 2. Odwrócony odcinek:  umieść duży palec obu rąk 1 cm poniżej żołędzi i innych palców pod prącie, aby utrzymać narządy. Następnie delikatnie odciągnij skórę dużym palcem, ale bez przesuwania palców w dół, aż poczujesz, że skóra się rozciąga, ale bez powodowania bólu. Trzymaj to stanowisko przez 20 sekund i zrelaksuj się. Na koniec powtórz te kroki od 5 do 7 razy, odpoczywając 5 sekund między kolejnymi powtórzeniami.
 3. Rotating Stretch:  chwyć penisa 1 cm poniżej żołędzi za pomocą tylko palca wskazującego i kciuka jednej ręki, a następnie delikatnie pociągnij penis do przodu, aż poczujesz lekkie ciśnienie. Na koniec obróć swojego penisa w jednym kierunku na 10-15 sekund, a następnie w innym kierunku, tak jak robiłeś kółka. Powtórz te kroki od 5 do 10 razy, obracając 3 razy po każdej stronie.

Zwykle ćwiczenia te powinny być wykonywane z wiotkim lub półsztywnym penisem, ale należy unikać wykonywania ćwiczeń z wyprostowanym penisem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ciała narządu płciowego.

2. Urządzenia rozciągające

Oprócz ćwiczeń, istnieje kilka urządzeń, które pomagają wydłużyć penisa i które mogą być używane w domu przez kilka minut. Ten typ leczenia zwykle obejmuje urządzenie lub ciężar, który jest umieszczony u podstawy żołędzi prącia, i wywiera nacisk na korpus penisa, aby go wydłużyć.

Chociaż wyniki nie są natychmiastowe, przy ciągłym użyciu, a po kilku miesiącach można obserwować wzrost penisa w trakcie erekcji, ponieważ ciało wydłuża się, a zatem może otrzymywać więcej krwi.

Jednak tego typu urządzenie powinno być używane tylko po konsultacji z urologiem, ponieważ niektóre z zakupionych w sklepach internetowych, mogą wytwarzać nadmierną siłę pod penis, powodując możliwe obrażenia, które mogłyby na przykład spowodować trudności w wzwodzie.

3. Pompy próżniowe

Pompy próżniowe są doskonałą opcją, aby szybko zwiększyć wielkość penisa, jednak jego działanie jest krótkie, ponieważ działają one poprzez zwiększenie ilości krwi w penisie podczas wzwodu w momencie ich użycia. 

Dlatego pompy są wskazane dla mężczyzn, którzy zamierzają nieznacznie zwiększyć rozmiar lub grubość przez krótki czas lub potrzebują pomocy w utrzymaniu wzwodu przez dłużej niż normalnie. 

Aby korzystać z tego typu pomp, bardzo ważne jest, aby przeczytać instrukcje producenta lub skonsultować się z urologiem, ponieważ stosowanie nadmiernego nacisku może spowodować urazy narządu płciowego.

4. Leki zwiększające rozmiar

Leki stosowane w celu zwiększenia wielkości penisa są zwykle takie same, jak w leczeniu problemów ze wzwodem człowieka, jak na przykład Sildenafil (Viagra), Tadalafil lub Vardenafil.

Ten rodzaj leczenia zwiększa ilość krwi w penisie, a zatem, oprócz zapewnienia bardziej skutecznej i trwałej erekcji, może również poprawić rozmiar i grubość penisa, ale tylko wtedy, gdy efekt leku trwa.

Chociaż są względnie bezpieczne, przed ich użyciem należy skonsultować się z urologiem w celu ustalenia, czy istnieje problem zdrowotny, na który może wpływać stosowanie tych leków. 

5. Chirurgia augmentacji penisa

Chirurgia w celu zwiększenia wielkości prącia powinna być traktowana jako ostatnia opcja leczenia, ponieważ wynik nie zawsze jest oczekiwany i mogą powstać deformacje, które ostatecznie utrudniają erekcję.

Więc ta operacja jest zwykle wykonywana tylko w przypadkach, gdy penis ma bardzo mały rozmiar, zwykle mniej niż 4 cm. Zobacz więcej na temat operacji powiększenia penisa.

6. Zagęszczanie prącia

Jest to jedna z najnowszych technik, które pomagają zwiększyć obwód penisa 1 lub 2 cm, gdy jest on zwiotczały, poprzez wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę penisa. Ta procedura może być wykonywana w gabinecie lekarskim bez potrzeby operacji, ale wynik trwa około 18 miesięcy.

Po zabiegu wskazane jest zachowanie okresu odpoczynku wynoszącego 1 miesiąc, w którym nie powinieneś kontaktować się intymnie.

Jak szybko schudnąć z ud

Wraz z nadejściem dobrej pogody staramy się stracić całą nadwagę, ale czasami niektóre obszary, takie jak brzuch lub uda, są szczególnie problematyczne, aby szybko schudnąć. Dlatego tym razem chcieliśmy zostawić serię porad i zaleceń, aby schudnąć uda, ta część ciała, która szczególnie w przypadku kobiet jest bardzo trudna do zredukowania.

Zmiany w diecie w celu zmniejszenia ud

Trudne zadanie redukcji uda nieuchronnie dzieje się poprzez zmianę konsumpcji żywności i specjalny schemat ćwiczeń, aby nadać ton okolicy. Porozmawiajmy najpierw o diecie, a następnie ćwiczeniach.

Jakie pokarmy spożywać, aby schudnąć uda i biodra?

Po pierwsze, ważne jest, aby wyjaśnić, że nie ma żadnego rodzaju żywności, która jest prawdziwie magiczna i że tylko spożywając je, dokonaj cudu redukcji naszych ud. To stwierdzenie można zastosować do każdej części ciała i mówimy to tak wyraźnie, ponieważ o tej porze roku zaczynają się ogłoszenia tysięcy cudownych produktów, które, jak mówią, zmniejszą nasze jelita, uda, ramiona … Kłamstwo!

Pewne jest to, że włączenie niektórych pokarmów do naszej diety może pomóc nam szybciej schudnąć lub spalić tłuszcz, a nie z powodu cudownego problemu, ale dlatego, że wykazują pewne właściwości przeciwutleniające lub spalają tłuszcz. Niektóre przykłady tego typu żywności mogą być:

 • Zielona herbata
 • Czerwona herbata
 • Grejpfrutowy
 • Imbir
 • Soja
 • Ocet jabłkowy
 • Lemon
 • Czosnek
 • Skrzyp

Dlatego zaleca się zwiększenie spożycia tego rodzaju żywności, zmniejszenie zawartości soli i cukru, spożywanie większej ilości owoców i warzyw oraz, ostatecznie, zmniejszenie spożycia kalorii. Jeśli masz chwilę, w której zjesz kota, możesz spróbować wody pitnej i zjeść kawałek owoców, żeby „oszukać” żołądek. Pamiętaj, że większość spożywanych przez nas tłuszczów trafia bezpośrednio na uda i pośladki, co zmotywuje Cię do zdrowego odżywiania.

Ćwiczenia, aby schudnąć pośladki i uda

Prawie każdy rodzaj aktywności, który wymaga pewnego wysiłku i który jest wykonywany rutynowo, pomoże zrzucić wagę i utrzymać nas w formie. Jednakże, jeśli chcemy schudnąć w okolicach ud i pośladków, mamy to łatwe: będziemy musieli wykonywać ćwiczenia wskazane wyłącznie po to, aby podkreślić ten obszar. A jakie ćwiczenia są tak specyficzne? Cóż, co zostawimy poniżej:

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe

Ten rodzaj ćwiczeń jest dobry dla ogólnej utraty masy ciała, ponieważ pozwala nam spalać nagromadzony i niepotrzebny tłuszcz w dowolnej części ciała. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe dotyczą chodzenia, biegania, jazdy na łyżwach, skakania, pływania, jazdy na rowerze, spinningu i tym podobnych.

Pilates

Oprócz tego, że jest jednym z najlepszych ćwiczeń do zwalczania bólu pleców i napięcia brzucha, jest idealny do pracy na udach i biodrach. Sztuczka polega na oddychaniu i postawie.

Specjalne ćwiczenia redukujące uda

 1. Hip lift

W pozycji leżącej na plecach, z ugiętymi nogami i nogami opartymi na podłodze, podnosimy biodra do góry i trzymamy przez kilka sekund. Następnie wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy.

 • Elewacja nóg

Siadamy na podłodze z wyciągniętymi nogami i podnosimy jedną z nich tak bardzo, jak to możliwe, bez ranienia nas wyraźnie. Wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy. Następnie robimy to również drugą nogą.

 • Podnoszenie nóg na 4 nogach

Ustawiamy się na czworakach, z wyprostowanymi plecami i rękami i kolanami opartymi o ziemię. Podnosimy jedną nogę do tyłu i do góry bez wygięcia grzbietu. Wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy. Robimy to obiema nogami.

 • Elewacja boczna

Leżymy na boku, wspieramy przedramię na podłodze i podnosimy nogę, która nie spoczywa na ziemi. Wracamy do początkowej pozycji i powtarzamy leżąc po drugiej stronie.

 • Przysiady

Jest to jedno z najlepszych ćwiczeń do utraty wagi ud i pośladków, doskonale wiesz, co to jest, nie demontuj. To trudne, ale naprawdę skuteczne, więc nie pomiń tego. Staniemy z lekko rozstawionymi nogami i zginamy kolana, utrzymując proste plecy. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Powtórzyliśmy kilka razy.

Jak widać, przerzedzenie ud nie jest łatwym zadaniem, ale stosując się do zaleceń i zaleceń, które zaproponowaliśmy w tym artykule, będąc stałymi, ćwicząc ćwiczenia i przestrzegając zdrowej diety, osiągniesz wszystkie wyznaczone cele.